غزل خدا حافظی

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام به مهربانوان محترم دانشجویان دوست داشتنی و گرافیستهای عزیز

ترم دیگری به پایان رسید اولین روزهای کلاس  به آشنایی و شروع عنواین درسی اختصاص داشت و شاید آن روز ها امروز را اینچنین زود تصور نمی کردیم .

ذکر  روز ، حافظ خوانی ، زود آمدن ها ، دیر رفتنها . امتیازها . نمایشگاه وهزارو یک تصویر زیبا از بودن با شما در خاطرم ثبت کردم .

انسانها در این دنیایی خاکی لحظاتی را کنار هم هستندبزرگی و زیبای آن لحظات به مدت زمان  با هم بودن نیست بلکه بزرگی آن به یاد ها و خاطره های خوبی است که با هم می سازند امید وارم   من هم توانسته باشم در خاطر شما از دانش ، علم و معرفت تصاویر ماندگاری را ثبت کرده باشم  . 

هر سلامی خداحافظی در پی دارد شاید این آخرین پیام و ژوژمان آخرین جلسه درسی ما باشد اما به یاری خدا انشا الله  این ارتباط تا آخرین نفس باقی بماند . اما در هرصورت آمدن ما در این دنیایی خاکی برای رسیدن و ساختن دنیایی زیباست  وقتی خداوند نعمت بودن را به بندگان خود می دهد تا بشوند  آن گونه که  او دوست دارد در مسیر شدن خود در شدن دیگران نیز ماثر خواهند بود  . 

همه ما می توانیم دست یک دیگر را گرفته و به خود خود خدا نزدیکتر شویم  و یا یک دیگر را در مسیری غیر از رضایی او قرار دهیم . جوانی گوهر گرانقدری است که بزرگترین سرمایه هر انسان است و می تواند با آن قصر های زیبایی برای خود و دیگران بسازد .هرچه  سعی کنیم با خدای خود ارتباط عاشقانه تری برقرار کنیم  میوه های  این ارتباط شیرین زود تر ثمر خواهد داد . 

سعی من این بود با قراردادن  متون وصیت نامه حضرت علی غلیه السلام در عناوین درسی  بتوانم قدمی در این راه بردارم نمی دانم اصلا فرصت کردید در بین این همه کار عملی و امتحانات   مطالب وصیت نامه را  به صورت کاما و با تفکر بخوانید یا نه حالا  اگر  بعد از دیدن نمرات هنوز محیت استاد و دانشجویی باقی مانده یک ار دیگر به نیت بر قراری ارتباط با حضرت علی علیه السلام مطالب را خوانید و به عنوان یادگار برای من یادداشتی رای ژایان این ترم در قسمت یاد داشتها بنویسید  با تشکر موفق و سربلند اشید .

در یکی از ژوزمان های که داشتیم با هم این شعر را با دانشجویان خواندیم اینجا تقدیممی کنم این شعر را ه تک تک شما مهرانوان عزیز،گرافیستهای محترم و دانشجویان گرامی :

 

آواز باران،  بر روی شیشه

رقص صنوبر، با یادِ بیشه

 خندیدن گل از روی مستی

پرواز بلبل، از شوق هستی

 فریاد خشکی، هنگام باران

اندام ماهی، در چشمه ساران

 بالِ پرنده، در متنِ پرواز

شوق پریدن، از نو، از آغاز

 با من بیا تا، سرچشمه نور

همراهیم کن، تا عشق پرشور

 با من بیا تا، آغازِ بودن

یک نغمه ازمن، از تو سرودن

 با من بیا تا، آغاز گفتن

تا رازِ بودن، تا شوق رفتن

 با من بیا تا، عمق ستاره

بامن بیا تا، این قلب پاره

 هجرت به سوی، سجادۀ نور

پرواز بی بال، تاقله ای دور 

شاعر: سر کار خانم آزیتا اسفندیاری

گرافیست عزیز

 

/ 21 نظر / 48 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سارا نیکان

استاااااد خداحافظی از شما واقعا سخته کاش میشد این لحظه هرگز فرا نمیرسید ولی مطمئن باشید ما شما رو از دست نمیدیم خیالتونو راحت کنم بهترین و مهربون ترین استاد بودیدو هستید. بهترین خاطرم از این ترم کلاس پوسترو شما و اون نمایشگاه بود که با لطف شما برپا شد. البته استاد یادم نرفته که گفتید به دانشجوها فرهنگسرا لوح تقدیر میده و ندادااااا ما امید داشتیم :((((( بازم مرسییییی که استاد ما شدید من اسم این پیامو پیام خداحافظی نمیزارم پیام تشکر و قدردانی بهتره ممنووووون استاد مهربون

فاطمه قهانی

سلام استاد مهربان ممنون اززحماتی که درطول ترم برای ماکشیدیدتامادراین راه موفق شویم . انشاالله شماهم درهرراه وکاری که انجام می دهیدموفق وسربلندباشیدوامیدوارم دیدار خدانگهدار.

استاد واقعا تشکر از زحماتتون :)

سحر محمدی

سلام استاد.روزهایی که در این ترم با شما بودم از بهترین و به یاد ماندنی ترین روزهایی بود که تجربه کردم و من هیچوقت شما را فراموش نخواهم کرد و همچنین محبت های و حرف های گران بها شما رو.کاش می شد زمان رو به عقب برگرداند و دوباره روزهای نخستین شروع ترم بود همیشه سعی میکنم از حرف های شما در زندگی شخصی خودم استفاده کنم. بابت تمام زحمات بی دریغ ازتون تشکر میکنم استاد مهربونم.

زهرا لطفی زاده

سلام استاد مهربان.واقعا جا داره که تشکر ویژه ای ازتون بکنم بخاطر زحماتی که در این ترم برامون کشیدید.باعث افتخار بود که در اولین ترم دانشگاهم با شما اشنا شدم خدا کنه افتخار اینو داشته باشم که تو ترمای بعدم بتونم با شما کلاس بگیرم...

فاطمه اقایی

سلام استاد عزیز واقعا نمیدونم چطوری از شما وزحمات تون تشکر کنم .کلاس شما یکی از بهترین کلاس ها بود

فاطمه اقایی

سلام استاد عزیز واقعا نمیدونم چطوری از شما وزحمات تون تشکر کنم .کلاس شما یکی از بهترین کلاس ها بود

فاطمه مخلص

مهربانی زبانی است که : برای کور دیدنی ، برای کر شنیدنی ، و برای لال گفتنی است . . . ممنون از زحماتتون[لبخند]

عاطفه مهوری

درود بی پایان منو پذیرا باشید استاد عزیزم . من خیلی خوب بلد نیستم بنویسم ولی اول از همه کمال تشکر رو از شما دارم بابت تمام مدتی که وقت تونو در اختیار من و دوستانم قرار دادید حتم دارم شما برای من شخصی هستید که تاثیرات زیادی بر زندگی حال و آینده من داره .... نمیدونم دیگه چی بگم چون گفتنی ها زیاده و مهر شما بی پایان منو از دعا ی خودتون محروم نفرمایید ....

علیرضا

سلام استاد بنده از شاگردان شما نیستم و اصلا دانشجو نیستم ولی دوست دارم از مطالب ارزشمندتون استفاده کنم. بنده لیتو گرافم و در چاپخانه نسبتا مجهز مشغول به کارم. آیا امکانش هست که در فضای مجازی مطالب شما رو پیگیری کنم. کجا؟ mani.m1940@yahoo.com