سال نو مبارک

بسم الله الرحمن الرحیم

بنام او که مهر را آفرید و مهربانی را و خود مهربانترین است

سال نو مبارک باد بر شما با تمام رخ دادهای  خیر همراه  خبر های شاد ، موفقیتهای  علمی اجتماعی و اقتصادی  در آمیخته  با  کمال   معرفت انسانی و الهی که به یاری خدا برای شما وخانواده محترمتان به همراه خواهد داشت .

دانشجویان درس بسته بندی در طی روزهای تعطیل مواردی که طراحی کردند به ایمیل azizagha@gmail.com ارسال نمایند و با یک پیام کوتاه اطلاع دهند .

دانشجویان درس صفحه آرایی نیز مواردی را که آماده خواهند کرد میتوانند به همین آدرس  میل کنند تا نتیجه را برایشان ارسال کنم . یکی از مواردی که باید در این ایام برای آن اتود بزنید همانگونه که در کلاس ذکر شد طراحی نیم صفحه اول یکی از روز نامه های که هم اکنون به چاپ میرسد می باشد و  می بایست که  تاریخ  آن مربوط به سال 1400 شمسی باشد . لازم است در طراحی نیم صفحه اول   روزنانمه ای که  برای سال  1400  طراحی و صفحه آرایی  خواهد شد مواردی  چون نو آوری در طراحی  ، تیتر  ، نوع بکار گیری عکس و تحولاتی که در آن زما پیشبینی گردیده بباید مد نظر قرار گیرد .

متن سند چشم انداز برای انتخاب تیتر در ادامه آمده است حتما پس از مطالعه چندین تیتر در شاخه های مختلف استفاده شود .

 

متن کامل سند چشم انداز

 

با اتکال به قدرت لایزال الهی و در پرتو ایمان و عزم ملی و کوشش برنامه‌ریزی شده و مدبرانه‌ی جمعی و در مسیر تحقق آرمان‌ها و اصول قانون اساسی‌، در چشم‌انداز بیست ساله، ایران کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی علمی و فناوری در سطح منطقه با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بین‌الملل.


جامعه‌ی ایرانی در افق این چشم‌انداز چنین ویژگی‌هایی خواهد داشت:


» توسعه یافته، متناسب با مقتضیات فرهنگی، جغرافیایی و تاریخی خود، متکی بر اصول اخلاقی و ارزش‌های اسلامی، ملی و انقلابی، با تاکید بر مردم سالاری دینی، عدالت اجتماعی، آزادی‌های مشروع، حفظ کرامت و حقوق انسان‌ها و بهره‌مندی از امنیت اجتماعی و قضایی.

» برخوردار از دانش پیشرفته، توانا در تولید علم و فناوری، متکی بر سهم برتر منابع انسانی و سرمایه‌ی اجتماعی در تولید ملی.

» امن، مستقل و مقتدر با سامان دفاعی مبتنی بر بازدارندگی همه جانبه و پیوستگی مردم و حکومت.

» برخوردار از سلامت، رفاه، امنیت غذایی، تامین اجتماعی، فرصت‌های برابر، توزیع مناسب درآمد، نهاد مستحکم خانواده، به دور از فقر، تبعیض و بهره‌مند از محیط زیست مطلوب.

» فعال، مسئولیت پذیر، ایثارگر، مومن ، رضایت‌مند، برخوردار از وجدان کاری، انضباط، روحیه‌ی تعاون و سازگاری اجتماعی، متعهد به انقلاب و نظام اسلامی و شکوفایی ایران و مفتخر به ایرانی بودن.

» دست یافته به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه‌ی آسیای جنوب غربی (شامل آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه) با تاکید بر جنبش نرم افزاری و تولید علم، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی، ارتقاء نسبی سطح درآمد سرانه و رسیدن به اشتغال کامل.

» الهام بخش، فعال و موثر در جهان اسلام با تحکیم الگوی مردم سالاری دینی، توسعه‌ی کارآمد، جامعه‌ی اخلاقی، نواندیشی و پویایی فکری و اجتماعی، تاثیرگذار بر همگرایی اسلامی و منطقه‌ای بر اساس تعالیم اسلامی و اندیشه‌های امام خمینی (ره).

» دارای تعامل سازنده و موثر با جهان بر اساس اصول عزت، حکمت و مصلحت.


ملاحظه: در تهیه، تدوین و تصویب برنامه‌های توسعه و بودجه‌های سالیانه، این نکته مورد توجه قرار گیرد که شاخص‌های کمی کلان آن‌ها از قبیل نرخ سرمایه گذاری، درآمد سرانه، تولید ناخالص ملی، نرخ اشتغال و تورم، کاهش فاصله‌ی درآمد میان دهک های بالا و پایین جامعه، رشد فرهنگ و آموزش و پژوهش و توانایی‌های دفاعی و امنیتی، باید متناسب با سیاست‌های توسعه و اهداف و الزامات چشم انداز، تنظیم و تعیین گردد و این سیاست‌ها و هدف‌ها به صورت کامل مراعات شود.

 

/ 10 نظر / 10 بازدید
محبوبه

با عرض سلام و ادب و احترام این نوروز باستانی رو به شما تبریک می گم! امیدوارم سال خوبی رو شروع کرده باشید! به امید دیدار شما در وبلاگم و البته نظر دادن در مورد داستانک های من! متشکرم استاد![گل]

نسیم

سال نو بر شما مبارک [گل]

نسرین

بهارت گل افشان وعیدت به کام.همه عشرت وشادمانی مدام وجودت ز اندوه بیجا به دور سعادت به تقدیر تو مستدام سلام سال نو مبارک امیدوارم که سال خوبی داشته باشین

مریم

سایه حق.سلام عشق .سعادت روح. سلامت تن. سرمستی بهار . سکوت دعا.سرور جاویدان .این است هفت سین آریایی تقدیم شما. نوروزتان مبارک[گل]

مریم

سایه حق.سلام عشق .سعادت روح. سلامت تن. سرمستی بهار . سکوت دعا.سرور جاویدان .این است هفت سین آریایی تقدیم شما. نوروزتان مبارک[گل]

نادر ساروقی

استاد گرامی آقای عطار زاده سلام عید شما هم مبارک وبلاگی دارم که در آن کارهایم را گذاشته تا از زیر چشم شما رد شوند و نظر گرامی شما را بپرسند ..:: کاریز گرافیک ::..

زهرا چهره گشا

با پیام دلکش نوروزتان پیروز باد با سرود تازه هر روزتان نوروز باد با آرزوی بهترینها برای شما و خانواده ی محترمتان ....

آبی

عیدتون با تاخیر مبارک ایشالله سال خوبی داشته باشید

محبوبه

سلام استاد! کجایی؟! فاتحه عید و سیزده بدر هم که خوندیم! خوشحال می شم بهم سر بزنید. نا فرم به کمکتون احتیاج دارم!