جلال عطارزاده
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ جلال عطارزاده
آرشیو وبلاگ
      گرافیست عزیز ()
30 فروردین 95 - ژوزمان مقدماتی پوستر نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩٥/۱/٢٩

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام به مهربانوان عزیز دانشجویان گرامی و گرافیستهای آینده 

دانشجویان عزیز به اطلاع می رساند  تمام تمرینهای مربوط به لکه های اتفاقی روز دو شنبه ساعت 8:15 دقیقه  ژوزمان خواهد شد  محل برگزاری زوزمان  نمایشگاه دانشگاه شریعتی  پشت گتابخانه  دانشجویان محترم  اطفا قیل از ساعت اعلام شده آثارنصب باشد ارائه آثار و حضور در این ژوژمان مقدماتی مجوز عبور از این مرحله  بوده  و در صورت ارائه تمامی 15 اثر مجاز به حضور در جلسات بعد و ادامه تمرینهای خواهید بود .
آثار در ابعاد A4 یا A5 سیاه و سفید یا رنگی پرینت گرفته شود و نام دانشجو زیر آن درج شده باشد .

علاوه بر پرینت تک تک آثار لازم است مجموعه 15 لکه اتفاقی را کوچک نموده و روی یک برگه A4 ارائه و تحویل دهید .

پرینت ها را امروز تهیه کنید که فردا بخاطر پرینت دیر حضور پیدا نکنید . چراکه شما باید تمرین حضور به موقع نزد سفارش دهنده را نیز داشته باشید این نیز مرحله ای از کار شما است من از مسئول گالری خواهم خواست که بعد از ساعت 8:30 اجازه نصب کاری را در نمایشگاه ندهد . 

با مسئول نمایشگاه هماهنگی شده است .لطفا تاخیر نداشته باشید که تاخیر موجب پشیمانی است .
موفق باشید /

  نظرات ()
کلاس طراحی پوستر جلسه نهم آموزشی فروردین 95 نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩٥/۱/۱٧

بسم الله الرحمن الرحیم 


سلام به دانشجویان عزیز درس  طراحی پوستر فرصتها چون برق و باد سپری می شود و کم کم به پایان ترم نزدیک می شویم .
امروز جلسه هشتم کلاس ما و نهم آموزشی  بود که چون اولین جلسه بعد از تعطیلات نوروز بود به شکل معمول و غیر و کاملا غیر طبیعی برگزار نشد .

در جلسه هفتم و هستم طبق جدول قرار بود   ایده پردازی ارائه شود ولی این زمان از دست رفت برای جبران آن مطالب مربوط به این جلسه را در اینجا درج می کنم تا در جلسه دیگر با آمادگی کامل حضور داشته باشید.

3-      ایده پردازی

در این تمرین  ابتدا با انتخاب یک موضوع به پژوهش مفهومی و تصویری پیرامون موضوع اقدام و پس از طراحی های کوچک از مفاهیم در اندازه های کوچک در زیر هم اقدام به ترکیب های دوتایی ، سه تایی و بیشتر همان تصاویر برای رسیدن به ایده ای خلاق اقدام میکنیم . ( یک نمونه در ابعاد 50X70   با لی آوت نوشته ها 300 دی پی آی )

 موضوع ایده پردازی  : مهربانی و کودکان 

عنوان نوشتاری در پوستر :
یکی از تیتر های زیر را انتخاب و بر مبنای آن اقدام به طراحی پوستر  نمائید 

•  1-       پیامبر مهربان من 

•  2-      معلم مهربان من

•  3-       من و مهربانی

•  4-       خانواده مهربان من

•  5-       مهربانی در مهد و دبستان من

•  6-        دوستان مهربان من

•  7-       من مهربانم

•   8-      مهربانی های من

•  9-       مادر مهربان من

•  10-     من با تو مهربانم

•  11-      پدر مهربان من 

•  12-      شهر مهربان من  

بعد از انتخاب یکی از 12 عنوان پیشنهادی زیرآن  عنوان انتخابی خود کلمه های که به موضوع انتخابی شما  مرتبط است یاد داشت می کنید هر بیشتر بهتر در این مرحله خیلی به طراحی ان فکر نکنید تنها به کلمه های مرتبط دقت کنید که بیشتر باشد .

سپس :
  شروع می کنید از میان کلمه های که انتخاب کرده اید آنهایی را که زود تر می توانید  به تصویر بکشید را زیر هم  بصورت کوچک مثل یاد داشت تصویری  در اندازه ای که ثبت آن زیاد وقت نگرفته ترسیم کنید در این مرحله نیز   هر چه تعداد تصاویری که یاد داشت می کنید بیشتر باشد بهتر است .

در ادامه:

اولین تصویری را که ترسیم کرده اید انتخاب کنید و به ترتیب  بررسی  کنید که با کدام یک از تصاویر دیگر قابل ترکیب است .
این کار را با دو تصویر بعدی نیز انجام دهید . به جای  اینکه تصویر اول دوم و سوم را از بالای ستونی که  رسم کرده اید انتخاب کنید  می توانید این سه انتخاب از میان تمامی تصاویری که طراحی کرده اید باشد . 
این سه انتخاب را با سه تصویر دیگر از میان یاد داشتهای تصویری خود ترکیب کنید .

مرحله بعد :
این سه انتخاب خیلی مهم است در واقع  پایه های اصلی اتود های نهایی شما خواهند بود  سه انتخاب  ترکیب شده با سه تصویر دیگر را  بررسی  پس از نام گذاری یا  مشخص کردن آنها با شماره ، یکی از این سه را  کنار گذاشته و دو انتخاب دیگر  هر بار  جدا گانه  با یک تصویر دیگر ترکیب نمائید . یعنی در این اتود ها هر تصویر قبلی که با یک تصویر ترکیب شده خالا با دو تصویر همراه گته است .

آخرین مرحله : 
از میان دو انتخاب  قبلی که هم اکنون هر یک حاصل ترکیب سه تصویر است یکی را انتخاب و با یک تصویر دیگر ادقام کنید .

حالا شما سه اتود در دست دارید

1- اتود ترکیب یک تصویر با تصویر دوم  
2- اتود دوم یک تصویر با ترکیب دو تصویر 
3- اتود سوم  یک تصویر با ترکیب سه تصویر دیگر .

این سه اتود را برای بررسی و انتخاب نهایی ارائه دهید تا یکی از آنها برای این بخش انتخاب گردد. 
لازم به ذکر است که  تمامی آثار طراحی شده در این بخش در نمایشگاهی به مناسبت 17 ربیع الاول ( هفته آخر آذر ماه )روز میلاد حضرت رسول اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم) و امام جعفر صادق (علیه السلام)  در فرهنگسرای اندیشه برپا خواهد شد .

موفق باشید

 


  

  

  نظرات ()
کلاس چاپ ماشینی نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩٥/۱/۱٧

بسم الله الرحمن الرحیمبا سلام
دانشجویان عزیز  به دلیل اینکه  کار ارائه کنفرانس چاپ یک پارچه باشد لازم است در ارائه به این نکات توجه شود که اگر  مطابق با توضیحات  زیر  ارائه نشود نمره این بخش را دریافت نخواهد کرد . 
توضیحات :
باز نویسی  کتاب انچه  طراحان گرافیک باید بدانند .را لازم است پس از ارائه در کلاس  به دوشیوه  در آخرین روز  کلاس چاپ ماشینی تحویل دهید .
1-  بصورت فایل ورد (word )
متن با فونت (  Arial (Body CS اندازه قلم 12
فاصله از اطراف : بالا  ، پائین ،چپ و راست 2 سانت
هر دانشجو در پایان مطالب خود چهار سوال چهار گزینه ای  طراحی و همراه  اطلاعات مربوط به سوالات طراحی شده
شامل شماره صفحه و شماره سطر مطلبی که سوال از آن استخراج شده .

2- بصورت فایل پاور پوینت :
فونت با مشخصات  : متن با فونت (  Arial (Body CS اندازه قلم 12دانشجو یان برای مطالب خود در پاور پوینت علاه بر تصاویر کتاب  خود به تولید تصاویر مرتبط باموضوع نمایند یعنی یا عکاسی کنند یا از اینترنت استخراج نموده ویا طراحی نمایند .

  نظرات ()
تبریک نوروز 1395 نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩٥/۱/۱٧

بسم الله الحمن الرحیم 


بنام او مه مهر را آفرید و مهربانی را و خود مهربانترین است
سلام به مهربانوان گرامی  دانشجویان محترم  و گرا فیستهای عزیز 
شروع سال جدید را به همه شما تبریک عرض می کنم و امید وارم سالی پر از خیر برکت و شادکامی برای شما و خانواده محترمتان باشد.

همانطور که شروع ترم عرض کردم ترم بهمن ترم خیلی .... است چون فرصت ها به بهانه های مختلف ازدست می رود  امید وارم در فرصت باقی مانده سعی جدی کنیم تا به نتایج  خوبی دست پیدا کنیم .

موفق باشید .
 

در باره هر درس با عنوان همان درس مطلب اختصاصی قرار خواهم داد 

  نظرات ()
مطالب اخیر صفحه آرایی بهمن 95 اولین جلسه طراحی پوستربهمن 95 ژوژمان درس صفحه آرای 12 دی ماه 95 متن کتاب وصایای امام علی (ع) برای صفحه آرایی کتاب در باره طراحی و صفحه آرایی کتاب صفحه آرایی روی جلد مجله صفحه آرایی / گرید و پایه کار ارایه فصل اول و دوم کتاب صفحه آرایی اولین جلسه 95/7/4 ویژه دانشجویان درس پوستر
کلمات کلیدی وبلاگ گرافیک (٥) پوستر (٤) دانشجو (۳) سی دی (۳) بسته بندی (۳) تقویم (۳) کاتالوگ (۳) بروشور (۳) کارخانه (٢) گرافیک سی دی (٢) گرافیست (٢) تلاش (۱) اخلاقی (۱) فرم (۱) رجیستر (۱) زینک (۱) کلمه (۱) کالا (۱) روش (۱) ترسیم (۱) ویدئو (۱) چاپ (۱) خاص (۱) cd (۱) صفحه آرایی (۱) بیست (۱) نظر خواهی (۱) خدا (۱) توکل (۱) اخلاق (۱) شریعتی (۱) خلاقیت (۱) طراحی (۱) مهربان (۱) فال حافظ (۱) مهندسی (۱) جمله (۱) حافظ (۱) سوال (۱) ارتباط (۱) مصلحت (۱) خالق (۱) طراحی سی دی (۱) گرید (۱) چند وجهی (۱) پنج ضلعی (۱) شیوه های طراحی (۱) اعلان درس (۱) ژوژمان دی ماه 91 (۱) تکنو لوژی 2 (۱) روی جلد مجله (۱) نجج البلاغه (۱) وصیتنامه حضرت علی (ع) (۱) ژوژمان تیر 92 (۱) لکه های اتفاقی (۱) سوالات شناخت هنر گرافیک1 (۱) پایه کار (۱) سحر غریب (۱) مهندسی اخلاق (۱) ضمیر نا خود آگاه (۱) دستگاه چاپ شخصی (۱) درس آخر چاپ (۱) ژوزمان (۱) قبل از متن (۱) روکش جلد (۱) لب جلو (۱) صفحه صمت چپ (۱) کاست (۱) سر رسید (۱) تست (۱) تاریخ هنر (۱) ژوژمان (۱) تکنولوژی دو (۱) مدیر مسئول (۱) گسترده (۱) منظم (۱) کلاس مجازی (۱) چهار گزینه ای (۱) تقویم دیواری (۱) لیتو گرافی (۱)
دوستان من عزيزستان سوپر گرافیک آموزش گرافیک دختری بنام هما خلاقیت در طراحی یک گرافیست تنها تمام دانشجویان من گرافيک و قصص الالنبيا علیرضا حصارکی.طراح گرافیک ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب