جلال عطارزاده
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ جلال عطارزاده
آرشیو وبلاگ
      گرافیست عزیز ()
اولین نمایشگاه پوستر روز اخلاق ومهر ورزی نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٩/٢٩

بسم الله الرخمن الرحیم

سلام به مهربانوان  محترم و گرافیستهای عزیز 

نمایشگاه پوستر روز اخلاق و مهر ورزی


امسال روز حمعه 19 دی  17ربیع الاول   میلاد حضرت رسول اکرم صلی علی محمد و آل سلم و ولادت حضرت امام جعفر صادق  علیه السلام    به عنوان روز اخلاق و مهر ورزی نام گزاری شده  به همین مناسبت  به یاری خدا نمایشگاه پوستری از کار دانشجویان خوب خودم در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد . اولویت شرکت با دانشجویان دو کلاس طراحی پوستر پنج شنبه صبح و بعد از ظهر است  و راه یابی آثار دانشجویان به این نمایشگاه به منزله دریافت نمره کامل پوستراجتماعی با موضوع روز اخلاق و مهرورزی در روز ژوژمان خواهد بود .  اما از دیگر دانشجوان عزیز که علاقه مند به شرکت در این نمایشگاه گروهی هستند دعوت می شود  آثار خود را تا دوشنبه 8 دی 93 در ابعاد 50×70 روی فوم برد چاپ و تحویل اینجانب نمایند . 

تقویم نمایشگاه 

ارائه برای کنترل نهایی  : پنج شنبه 4 دی ماه 93

تحویل پوستر : دوشنبه 8 دی ماه 

افتتاح نمایشگاه : چهار شنبه 10 دی ماه 

پایان نمایشگاه :سه شنبه 16 دی ماه 

آدرس نمایشگاه : خیابان دکتر علی شریعتی / نرسیده به پل سید خندان /پارک اندیشه فرهنگسرای اندیشه .

شرایط شرکت 

ابعاد پوستر 50×70 

چاپ روی فوم برد 

درج نام طراح کم رنگ  پائین سمت چپ پوستر 

---------------------------------------------------------------------------

روی نام کلیک کنیدجلال عطارزاده

  نظرات ()
جلسه سیزدهم پوستر نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٩/٢٥

 بسم الله الرحمن الرحیم 


سلام به مهربانوان  محترم و گرافیستهای عزیز 

جهت یاد آوری: در کلاس این هفته پرینت  پوستر ها ارائه گردد . مهم نیست پرینت رنگی باشد یا نه اما مهم است که پرینت تهیه و ارائه گردد . هرچند که اگر  ژرینت ها رنگی باشد بهتر است . در مورد  پوستر  اجتماعی  که قرار است در نمایشگاه شرکت داده شود با موضوع مهر ورزی  حتما در همین هفته نهایی شود تا برای نمایشگاه آماده شود . بار دیگر توضیحات مربوط به پوستر روز مهر ورزی  جهت یاد آوری  در این  یاد داشت  درج می گردد

1- پوستراجتماعی با موضوع روز اخلاق و مهرورزی 

17ربیع الاول سالروز ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمدبن عبدا... (ص) و ولادت  امام صادق علیه السلام را روز اخلاق و مهرورزی نام نهاده اند . 

نوشته های این پوستر:

مهربان باشید ، 17ربیع الاول ، روز اخلاق و مهرورزی 

استفاده یک حدیث از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) یا امام صادق (علیه السلام) در رابطه با اخلاق و مهربانی ( حدیث قبل از استفاده در بخش پیام عمومی جهت تکراری نبودن گذاشته شود .

 

این یک پیام تبلیغاتی است :

کتاب مادران مهربان سرزمین من  به قیمت چهار هزارتومان در کتاب فروشی دانشگاه قابل تهیه است . برای کتاب پدران مهربان سرزمین من ثبت نام می شود . شما می توانید برای قدر دانی از پدر خود  در باره ایشان نوشته و برای سایت عزیزستان ارسال کنید . برای اطلاعات بیشتر اینجا را  کلیک کنید 

  نظرات ()
جلسه سیزدهم کلاس صفحه آرایی نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٩/٢٥

 بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به مهربانوان  محترم و گرافیستهای عزیز  در درس صفحه آرایی  توضیحاتی  در رابطه با ژوژمان در این یاد داشت برای شما درج میکنم تا با آرامش بیشتری  برای روز ژوژمان آماده بشوید . هرچند شاید خیلی زود باشه اما مفید خواهدبود.

 

 

 عناوین  صفحه آرایی مجله

شکل ارائه

1

طراحی  لوگو مجله

20 در 20

2

طراحی گرید مجله

روز کالک یا کاغذ سفید

3

طراحی روی جلد و تبلیغ پشت جلد

طرح گسترده و ماکت

4

طراحی  صفحه فهرست

طرح گسترده و ماکت

5

طراحی  دو صفحه مقابل هم

طرح گسترده و ماکت


 

 

 

 عناوین  صفحه آرایی کتاب 

شکل ارائه

1

طراحی گرید کتاب

روز کالک یا کاغذ سفید

2

طراحی روی جلد ، عطف و پشت جلد

طرح گسترده و ماکت

3

طراحی صفحه های پیش از متن

گسترده و ماکت

4

طراحی شناسنامه کتاب

گسترده و ماکت

5

طراحی  صفحه فهرست

طرح گسترده و ماکت

6

طراحی  دو صفحه مقابل هم

طرح گسترده و ماکت

متن زیز  بعنوان مطلب مقدمه ناشر در  صفحه آرایی کتاب

  وصایای حضرت علی علیه سلام استفاده کنید   

   بسم الله الرحمن الرحیم  

در گذشته های نه چندان دور از زمانیکه خواندن و نوشتن را در مکتب خانه ها به  پدران و مادران ما می آموختند  در کنار آن، معرفت ، عشق به خوبی ها ، خدا شناسی و مهر بانی نیز از  سنت وسیره پیامبر و ائمه معصومین  به  جان جویندگان  سواد و علم  کم کم نوشانده می شد  و علمی که با اعتقاد در آمیخته شده بود نتیجه اش تقدیم  دانشمندانی چون فارابی ها ، فردوسی ها،ابو علی سیناها و نظایر آنها به جامعه ایرانی و بشریت شده اسن . اما  ای کاش امروزه که جهان در حسرت داشتن چنین  دانشمندانی بسر میبرد   قادر بودیم این امکان را بوجود آورد که همچون گذشته در مراکز علمی ،علم و معرفت در کنار هم به دانشجویان ارائه کنیم  تا آینده سازان کشور با روحی آرام وآرامشی الهی به تحصیل بپردازند و جواب  همه سوآلاتی را که نمی توانند در این عصر دیجیتال به آن دست پیدا کنند درخلوت های شبانه  و نجواهای عاشقانه از پر وردگار خویش درخواست کرده و با قدرت و توکلی  مثال زدنی به جستجوی  پاسخ ، روز را به شب رسانده و از هر گونه افسردگی فارغ شوند.

بیاری خدا  در این ترم به بهانه داشتن دانشجویانی  خلاق ومشتاق ، وصایای حضرت علی علیه سلام را بهانه ای کردیم تا درسمان به معرفت  بزرگ مرد عالم هستی گره خورده و در سایه او بفهمیم هر آنچه که باید.

لیکن خوب میدانم در این  ترم  فرصت به اندازه ای نبود که مطالب  مندرج در این کتاب به خوبی خوانده و فهم معنی شود اما  امید به خدا و محبت شما دارم که در فرصتی شایسته در خلوتی عاشقانه با خدای مهربان  بنشینیم و این مطالب را بخوانیم به گونه ای که بفهمیم و به دیگرانی که فرصت دست یابی به این  گنج گوهر بار را ندارند منتقل کرده و بفهمانیم که ما در تعالیم  معصمومین  معادنی داریم بکر و دست نخورده که هر یک گوهر های فراوان برای زندگی با سعادت را در خود  جای داده اند .شاید از تمام مدت تحصیل این بهترین یادگار مان باشد که از خود بجای خواهیم گذاشت . امید وارم در آماده سازی این کتاب تمام سعی  هنری و فنی خود را بکار برده و سه جلد از این کتاب  تهیه نمایید یک جلد برای پدر و مادرتان که هرچه خیر و نیکی به شما میرسد به جهت رضایت آنها از شما است و همین رضایت است که تلاشتان را ثمر بخش میکند ، یک نسخه هم برای خود  به یادگار نگه داشته که بخوانید و برای دیگران  باز گو کنید و یک جلد هم که برای گرفتن نمره درس به اینجانب تحویل خواهید داد. و پیشنهاد میکنم  در بین اطرافیان خود رسم کنید که به عنوان هدیه تولد و به مناسبتهای دیگر از همین نمونه کتاب به آنها که دوستشان دارید هدیه کنید و چه هدیه زیبا و گرانقیمتی که حاصل هنر شما خواهد بود 

موفق و سربلند باشید

مدیر مسئول انتشارات عزیزستان 

جلال عطارزاده

 -----------------------------------

در صفحه حقوقی هر کتاب اطلاعاتی به عنوان فیپا کتاب بالای شناسنامه یا زیر شتاسنامه بصورت مجزا درج می شود  برای آشناییبا عنوان فیپا اطلاعات زیر را مطالعه کنید .

فیپا چیست؟

عبارت فیپا کوته نوشت «فهرستنویسی پیش از انتشار» است و شامل فهرستنویسی توصیفی و تحلیلی کتاب، پیش از انتشار آن و درج آن در صفحه حقوقی یا شناسنامه کتاب است.

 

اهداف فیپا چیست؟

۱. یکدستی و هماهنگی فهرستنویسی و سازماندهی کتب در سطح کشور 2. تسهیل امر فهرستنویسی توسط کتابداران در تمامی کتابخانه ها 3. جلوگیری از انجام کار تکراری 4. افزایش سرعت بازیابی منابع در کتابخانه ها 5. اطمینان از صحت و درستی آن 6. صرفه جویی در بودجه‘ نیروی انسانی‘ زمان ‘مکان 7. تسریع امر اشاعه اطلاعات 8. تسهیل در ایجاد شبکه های اطلاعاتی و درواقع اشتراک اطلاعات کتابشناختی در سطوح ملی و بین المللی 9. افزایش سرعت گردش اطلاعات

مطالب  فیپا:

‏سرشناسه : وصیت نامه حضرت علی (علیه السلام ) به امام حسن (علیه السلام )

‏عنوان قراردادی  : نامه ی ۳۱ نهج البلاغه

‏عنوان و نام پدیدآور :   وصیت نامه حضرت علی (علیه السلام ) به امام حسن (علیه السلام ).

‏مشخصات نشر  :  تهران : عزیزستان ، ‏‫۱۳۹۱.

‏مشخصات ظاهری  :  ‏‫48ص.

‏شابک      : 978-600-93376-2-0

‏وضعیت فهرست نویسی : فیپا

‏موضوع  :  نهج البلاغه . وصیت نامه حضرت علی (علیه السلام )

‏موضوع  : نهج البلاغه . وصیت نامه حضرت علی (علیه السلام )

‏موضوع  : نهج البلاغه

‏رده بندی کنگره  :  ‏‫BP۵۹/۹/ھ۹۱۳۹۱

‏رده بندی دیویی  : ‏‫۲۹۷/۱۱۲

‏شماره کتابشناسی ملی :  ۲۹۱۶۸۶۷

مطلب مربوط به شناسنامه کتاب

 


شناسنامه :

نام کتاب: وصیت نامه حضرت علی (علیه السلام ) به امام حسن (علیه السلام )

نویسنده : حضرت علی  علیه اسلام

طرح روی جلد : اسم خودتان را بنویسید

صفحه آرایی : اسم خودتان را بنویسید

ناشر: انتشارات عزیزستان
شمارگان: 3 جلد 
نوبت چاپ:اول 1392
قیمت: 5000 تومان

بجای اسم انتشارات هر اسمی که بخواهید می توانید قرار دهید  برای نمونه اگر اسمی انتخاب نکردید از نام انتشارات عزیزستان و نشانه آن  که در سایت عزیزستان قرار دارد .

آدرس حهت گرفتن پرینت و صحافی کتاب

میدان انقلاب . ایتدای کارگر شمالی . نرسیده به بانک ملی  .روبری آتش نشانی  .پلاک 64 .طبقه دوم . تلفن : 66564812/66564813/66923883

 http://www.tarsim.com/

 

 

این یک پیام تبلیغاتی است :


کتاب مادران مهربان سرزمین من  به قیمت چهار هزارتومان در کتاب فروشی دانشگاه قابل تهیه است . برای کتاب پدران مهربان سرزمین من ثبت نام می شود . شما می توانید برای قدر دانی از پدر خود  در باره ایشان نوشته و برای سایت عزیزستان ارسال کنید . برای اطلاعات بیشتر

 اینجا را  کلیک کنید 

 

  

 

 

  نظرات ()
جلسه یازدهم پوستر نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٩/٧

 بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام به مهربانوان  محترم و گرافیستهای عزیز ضمن اعلام اینکه کلاس پوستر روز پنج شنبه 13 اذر نوبت بعد از ظهر با کلاس صبح به صورت مشترک بر گزار می گردد . از تمامی  دانشجویان دعوت می شود برای افتتاحیه نمایشگاه خطنقاشی دکتر خلیل کوئیکی (  پنج شنبه 13 / 9/ 93 در ساعت 16 در گالری صبا خیابان حضرت ولی عصر (عج) نرسیده به خیابان طالقاتی ) تشریفف بیاورند خصوصا دانشجویان نوبت صبح پوستر نوبت عصر هم بعد از اتمام کلاس افتخار بدهند خوشحا خواهیم شد .

اما ادامه درس پوستر و آخرین تمرین 

طراحی پوستر  با استفاده از عکس (بازی بصری  )

در این شیوه تصویر که می تواند طراحی  باشد با یک عکس با زاویه دید خاص، اصلی ترین نقش را در این نوع پوستر ها  عکس دارد در این نوع پوستر نوع نگاه متفاوت و بدیع و خلاقانه طراح به موضوع مورد نظر بیشترین تاثیر را دارد وعکسی که با این نوع نگاه خلق شده باشد به تنهایی هم می تواند وظیفه یک پوستر خوب را در جلب توجه مخاطب به دوش کشیده و تاثیر خود را بگذارد  در این شیوه از خطوط و نوشتار هم می توان بهره گرفت به گونه ای که در خدمت تقویت و تشدید تاثیر نهفته در عکس  مرتبط با موضوع باشد .

از این تمرین یک نمونه  50X70 با دی پی آی 300

برای پوستر با استفاده از عکس  آدرس های زیر را ببینید تا به ایدهای خوبی دست پیدا کنید :

 

 

 

 

عکسهای خلاقانه

 

 

 

ایده های عکاسی خلاقانه برای مبتدیان

 پس از انجام این تمرینها  سه عنوان پوستر50X70 با دی پی آی 300  برای ژوژمان طراحی و اراده خواهد شد

1- پوستراجتماعی با موضوع روز اخلاق و مهرورزی

17ربیع الاول سالروز ولادت نبی مکرم اسلام حضرت محمدبن عبدا... (ص) و ولادت  امام صادق علیه السلام را روز اخلاق و مهرورزی نام نهاده اند . 

نوشته های این پوستر:

مهربان باشید ، 17ربیع الاول ، روز اخلاق و مهرورزی 

استفاده یک حدیث از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) یا امام صادق (علیه السلام) در رابطه با اخلاق و مهربانی ( حدیث قبل از استفاده در بخش پیام عمومی جهت تکراری نبودن گذاشته شود .

2- پوستر تجاری با موضوع معرفی یک کالا

3- پوستر فرهنگی  با موضوع  جاذبه های  توریستی ایران  

  نظرات ()
مطالب اخیر صفحه آرایی بهمن 95 اولین جلسه طراحی پوستربهمن 95 ژوژمان درس صفحه آرای 12 دی ماه 95 متن کتاب وصایای امام علی (ع) برای صفحه آرایی کتاب در باره طراحی و صفحه آرایی کتاب صفحه آرایی روی جلد مجله صفحه آرایی / گرید و پایه کار ارایه فصل اول و دوم کتاب صفحه آرایی اولین جلسه 95/7/4 ویژه دانشجویان درس پوستر
کلمات کلیدی وبلاگ گرافیک (٥) پوستر (٤) دانشجو (۳) سی دی (۳) بسته بندی (۳) تقویم (۳) کاتالوگ (۳) بروشور (۳) کارخانه (٢) گرافیک سی دی (٢) گرافیست (٢) تلاش (۱) اخلاقی (۱) فرم (۱) رجیستر (۱) زینک (۱) کلمه (۱) کالا (۱) روش (۱) ترسیم (۱) ویدئو (۱) چاپ (۱) خاص (۱) cd (۱) صفحه آرایی (۱) بیست (۱) نظر خواهی (۱) خدا (۱) توکل (۱) اخلاق (۱) شریعتی (۱) خلاقیت (۱) طراحی (۱) مهربان (۱) فال حافظ (۱) مهندسی (۱) جمله (۱) حافظ (۱) سوال (۱) ارتباط (۱) مصلحت (۱) خالق (۱) طراحی سی دی (۱) گرید (۱) چند وجهی (۱) پنج ضلعی (۱) شیوه های طراحی (۱) اعلان درس (۱) ژوژمان دی ماه 91 (۱) تکنو لوژی 2 (۱) روی جلد مجله (۱) نجج البلاغه (۱) وصیتنامه حضرت علی (ع) (۱) ژوژمان تیر 92 (۱) لکه های اتفاقی (۱) سوالات شناخت هنر گرافیک1 (۱) پایه کار (۱) سحر غریب (۱) مهندسی اخلاق (۱) ضمیر نا خود آگاه (۱) دستگاه چاپ شخصی (۱) درس آخر چاپ (۱) ژوزمان (۱) قبل از متن (۱) روکش جلد (۱) لب جلو (۱) صفحه صمت چپ (۱) کاست (۱) سر رسید (۱) تست (۱) تاریخ هنر (۱) ژوژمان (۱) تکنولوژی دو (۱) مدیر مسئول (۱) گسترده (۱) منظم (۱) کلاس مجازی (۱) چهار گزینه ای (۱) تقویم دیواری (۱) لیتو گرافی (۱)
دوستان من عزيزستان سوپر گرافیک آموزش گرافیک دختری بنام هما خلاقیت در طراحی یک گرافیست تنها تمام دانشجویان من گرافيک و قصص الالنبيا علیرضا حصارکی.طراح گرافیک ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب