جلال عطارزاده
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ جلال عطارزاده
آرشیو وبلاگ
      گرافیست عزیز ()
جلسه پنجم صفحه آرایی نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٧/٢٥

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام به مهربانوان عزیز طراحان گرافیک و دانشجویان گرامی 

در جلسه ای که گذشت اتود نام مجله ها دیده شد و برخی از یونی فرم ها نیز مورد قبول واقع شد برای جلسه  آینده قرار بر این شد تا هر دانشجو با توجه به یونی فرم طراحی شده سه نمونه روی جلد اتود ارئه نماید. برای طراحی روی جلد آزاد هستند تا از آثار قبلی خود یا تصاویر اینترنتی استاده نمایند و یا اینکه خود اقدام به عکاسی کنند که هر یک از این روشها خود امتیاز خاص خود را دارد اما نکاتی  که باید در ارائه آثار در جلسه بعدرعایت شود .

1- ارائه سه اتود متفاوت برای روی جلد

(می تواندهر سه اتود از با یک یونی فرم باشد )

2- استفاده از حد اقل سه تیتر و حد اکثر شش تیتر یا عنوان روی جلد 

3- ثبت تصمیم طراح برای اینکه کدام تیتر اول کدام دوم و کدام سوم دیده شود  و ارائه آن بصورت مجزا و همراه اثار 

4- رعایت مواردی که در مطلب قبل با عنوان راهنمای طراحی جلد مجله ارائه شده بود 

5- ارسال آثار قبل از روز چهار شنبه در گالری شخصی خوددر آرت آنلاین

 

  نظرات ()
جلسه پنجم کلاس پوستر نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٧/٢٤

بسم الله الرحمن الرحیم 

جلسه پنجم با دیدن  انتخاب های نهایی از لکه های اتفاقی انجام شد لی آوت نوشته ها در برخی از پوستر ها توضیح داده شد و نکاتی در باره لی آوت و چگونگی قرار گرفتن نوشتار در پوستر توضیح داده شد .

نوشتار با فرم های پوستر ارتباط فرمی برقرار کند 

همانگونه که نوشتار خوانده می شود تصویر هم باید خوانده شود و مکمل یک دیگر باشند . در لی آوت نوشته در پوستر  چند شیوه پیشنهاد می شود میتوان به روشهای دیگری هم اشاره کرد .

1- لی آوت تیتر با استفاده از کنتراست (فرمی / رنگ )

2- لی آوت تیتر و نوشتار باتوجه به فرم تصاویر 

3- بزرگ نویسی یک کلمه یا یک حرف از تیتر و لی آوت دیگر نوشته ها با توجه به هم جواری با حرف یا کلمه  بزرگ شده و ... توضیحات بیشتر 

قرار بود در این جلسه آقای قازان چایی طراح پوستر به دعوت اینجانب  برای انتقال  تجربیات ارزشمند خود  و جلسه پرسش و پاسخ  در دانشگاه حضور یابند که شکر خدا  ایشان محبت کرده و تشریف فرما شدند عکس دست جمعی پس از پایان این جلسه به یادگار گرفته شد . 

 

  نظرات ()
جلسه چهارم صفحه آرایی نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٧/۱۸

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام حضور مهر بانوان عزیز و گرافیست های محترم 

جلسه چهارم صفحه آرایی با ارائه و انتخاب لوگو مجله بر گزار شد و برای جلسه بعد قرار شد .

1- لوگو ها به شکل نهایی اجرا شود 

2- پنج نمونه یونی فرم روی جلد  از مجله های ایرانی و خارجی تهیه و ارائه شود 

3- پنج نمونه اتود یونی فرم جلد با لوگو طراحی شده ارائه شود 

    روی جلد یا کنار لوگو مجله  نوشته های ثابت مجله درج  شود  :

     نام کامل مجله / شماره مسلسل / سال / قیمت /  تاریخ نشر /بار کد

4- برنامه تلویزیونی  هته آینده فصل اول کتاب کار گاه صفحه آرایی 

گروه صبح :  کارشناس /  مهربانو مقدم  ( مجری / مهربانو علی قورچی )

گروه عصر : کارشناس /مهربانو وطن دوست (مجری /مهربانوقهانی )

5- سه سوآل از مطلب زیر انتخاب و با جواب برای وبلاگ ارسال نمائید 

جدول بر نامه تلویزیونی تا پایان ترم در این یاد داشت درج می گردد تا با آمادگی بیشتر در نوبت خود حضور یابید .

 

 

اگر تصاویر مطلب راهنمایی جلدمجله دیده نشد  لینک پائین را کلیک  کنید 

راهنمای طراحی جلد مجله

  • دسته: گرافیک » مقالات
  • تعداد بازدید: 11565


راهنمای طراحی جلد مجله  

نکاتی برای طراحی جلد مجله 


مجلات طبق برنامه های منظم با موضوعات گوناگون منتشر می شوند و معمولا توسط تبلیغات، اشتراک و خرید توسط مخاطبان از نظر مالی پشتیبانی می شوند. مجلات منابع خوب اطلاعات و سرگرمی هستند. مجلات انواع مختلفی دارند، مثل مجله مد، مجله هنری، مجله طراحی، مجله محصولات صنعتی، مجله ورزشی، مجله کامپیوتر و ... . شما به آسانی می توانید نوع مجله را با توجه به تصویر روی جلد تشخیص دهید. 
هنگام طراحی جلد مجه، باید خلاق و حرفه ای عمل کرد. جلد مجله باید یک جلد تصویر، تایپوگرافیکی و یک طراحی شده باشد که تعداد زیادی تصویر روی آن قرار داشته باشد. این مشخص می کند شما تا چه اندازه برای خوانندگان بالقوه خود ارزش قائل هستید، همچنین کلید ترغیب خواننده به خرید مجله و خواندن آن نیز هست. وقتی شما جلد یک مجله را طراحی می کنید، نکاتی ساده ای هست که باید آنها را در نظر داشته باشید، پس توصیه می کنم این مقاله را مطالعه کنید.

1. جذاب و چشم گیر 
 
مجلات در معمولا در جاهایی قرار می گیرند که 6 تا 8 فوت با چشم فاصله دارند. اگر مجله شما در میان بقیه مجلات چشم گیر تر و برجسته تر باشد، امکان و شانس بیشتری وجود دارد نگاه و توجه خواننده علاقمند را به خود جلب کند. شما باید از خطوط و فونت های خوانا با کنتراست زیاد و یک تصویر مرکزی مناسب که به راحتی توجه بیننده را از این فاصله به خود جلب می کند استفاده کنید. جلد مجله شما باید شبیه یک ملکه زیبا باشد که همه به دنبال آن هستند. 


2. ارائه موضوعات درون مجله 
 
هر کس مجله شما را می بیند دوست دارد بداند داستان موضوعات درون مجله چیست. آنها می خواهند بدانند محتویات مجله ای که می خواهند بخرند و بخوانند چیست. داستان ها و موضوعات داغ مجله را روی جلد آن بگنجانید. این کار کمک می کند هیجان و علاقه خواننده به خرید مجله بیشتر شود. 


3. استفاده از رنگ ها و فونت های مناسب 
 
رنگ ها تاثیر غیر قابل انکاری روی جلد مجله شما دارند. از رنگی انتخاب کنید که با تصویر به کار رفته روی جلد متناسب باشد و ان را برجسته تر نشان دهد. مطمئن شوید رنگی که استفاده می کنید پس از چاپ نیز به همین اندازه جذاب و زیبا خواد بود. از فونت های مناسب استفاده کنید. شما می توانید از سایه، افکت های درخشان و یا افکت هایی که باعث برآمدگی و برجستگی فونت می شوند استفاده کنید. از فونت های برجسته یا به عبارت ساده تر فونت های بولد و فونت های مختلف استفاده کنید که مکمل یکدیگر باشند. مطمئن شوید از ترکیب های مناسب استفاده کرده اید به طوری که هنگام قرار گرفتن مجله در بین مجلات دیگر توجه بیننده را به خود جلب کند. 


4. شناساندن محصول به طور واضح و آشکار 
 
هنگام طراحی جلد مجله از یک تصویر مرکزی استفاده کنید که محصول را به طور واضح و آشکار به نمایش بگذارد. با یک نگاه گذرا، خواننده نوع مجله و محصولی که مووضوع تبیلغ است را تشخیص خواهد داد. همچنین مطمئن شوید که با یک نگاه به مجله لوگوی شما به آسانی قابل تشخیص است. لوگو باید به اندازه کافی برجسته و واضح باشد. شما می توانید لوگوی خود را در قسمتی قرار دهید که هیچ آیتم مزاحمی در انجا قرار ندارد. به عبارت ساده تر، لوگو را در جایی از جلد مجله قرار دهید که به آسانی دیده و شناخته شود. 


5. شرح مزایا برای خوانندگان 
 
مطالب را به صورت آگهی تبلیغاتی روی جلد قرار دهید تا خواننده یک نسخه از آن را بخرد، آن را بخواند و سپس در انتظار ادامه موضوع باشد. چیزی ارائه کنید که خواننده به دنبال مطلب به روز شده آن باشد. مطمئن شوید جلد مجله بهترین جنبه های مجله را در بر گرفته است به گونه ای که این مطالب بتواند محتوای مجله را به خوبی توصیف کند و خواننده را ترغیب به خواندن اصل مطلب کند. 


6. ایجاد هیجان 
 
جلدهای مجله هیجان انگیز می توانند جذابیت مجلات را بیشتر کنند. وقتی می گویم هیجان انگیز، یعنی شما باید چیزهایی را که خواننده را ترغیب به خرید می کنند و یا مطالبی را که خواننده با دیدن آن احساس می کند این همان چیزی است که به دنبال آن است، روی جلد مجله قرار دهید. شما می توانید این کار را با قرار دادن مطالب جالب، دیدگاه های منحصر به فرد و هیجانی، راهنمایی های مخصوص، نکات مفید و بساری مطلب دیگر انجام دهید. درون برخی از مجلات پوسترهای زیبا، برچسب ها و جایزه و آیتم های مهیج دیگر قرار دارد. 


7. ارائه جزییات مطالب 
 
مطالبی که روی جلد مجله قرار می دهید باید ا جزییات بیان شود. مثلا به جای عبارت منابع"براش های فتوشاپ" بهتر است از عبارت منابع"100 براش گلدار جدید فتوشاپ" استفاده کنید. به این ترتیب، خواننده خواهد فهمید چه چیزی در مجله پیدا خواهد کرد در نتیجه هیجان او برای خواندن بیشتر می شود. 


8. ارائه مطالب با قدرت تاثیر آنی 
 
شما می توانید یک جلد انرژی بخش طراحی کنید، با به کار بردن عبارت "همین حالا". به جای استفاده از عبارات و فعل های استمراری از عباراتی استفاده کنید که خواننده فکر کند چیزی را همین حالا یاد می گیرد و یا آن را انجام می دهد. به جای استفاده از عبارت "یادگیری ایندیزاین" از عبارت "ایندیزاین را یاد بگیرید" استفاده کنید. این عبارت مثل این است که به خواننده قول می دهید با خواندن مطلب درون مجله مطمئنا ایندیزاین را همین حالا یاد می گیرد. 


9. به نمایش گذاشتن محصول 
 
روی هر نوع مجله ای که کار می کنید، باید محصول هدف را به خوبی به نمایش بگذارید. اگر روی مجله رایانه کار می کنید، جلد آن باید ویژگی ها، اجزا و آیتم های مربوط به رایانه را به نمایش بگذارد. اگر یک مجله باغبانی است، باید حاوی مطالب و تصاویر گل ها و گیاهان باشد. اگر مجله کودگان است باید مطالب و تصاویر مخصوص کودکان روی جلد آن قرار داده شود. به این ترتیب، خواننده بلافاصله نوع مجله را تشخیص می دهد. 


10. ارائه هویت خود 
 
هر مجله دارای هویت خاص خود است. شما باید بتوانید این هویت را ایجاد کنید تا مردم به راحتی بتوانند آن را در مجله تشخیص دهند. اگر آنها از طرفداران پر و پا قرص مجله شما باشند آن را بلافاصله می خرند و کلکسیون خود را کامل می کنند. اگر شما از یک نمای واضح و یک تصویر آشکار استفاده کرده باشید به آسانی و با یک نگاه تویط خواننده دریافت می شود. 

طراحی یک مجله هم سرگرم کننده و هم چالش برانگیز و پر جنجال است. سرگرم کننده و شاد است چون با رنگ و فونت سرو کار دارید. و جنجال برانگیز و پر چالش است چون باید به آیتم هایی که در بالا ذکر شد دست پیدا کنید. باید هنگام طراحی خلاقیت به خرج دهید. باید به یاد داشته باشید که جلد مجله مهمترین و تاثیرگذارترین بخش آن است، پس باید به گونه ای طراحی شود که توجه خواننده را جلب کند.

 امتیاز:  

 

 

 

  نظرات ()
جلسه چهارم درس پوستر نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٧/۱۸

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام به مهربانوان عزیز و گرافیست های محترم 

جلسه چهارم کلاس پوستر با ارائه تمرین لکه های اتفاقی  برگزار شد اغلب دانشجویان  توانستند  به پنج نمونه مناسب برای مرحله بعد دست پیدا کنند . 

این پنج نمونه را باید به سه شکل نوشته ها در آن لی آوت شود 

1- نوشته ها کاملا فارسی 

2-  نوشته ها کاملا انگلیسی 

3- نوشته ها فارسی و انگلیسی  برای دیدن نمونه های لی آوت نوشته  تمرینهای ( مهربانو سهیلا شورنگ )

4- قرار دادن لوگو بر گزار کننده یا اسپانسر در پوستر حد اقل  یک و حد اکثر 5 لوگو

5- این عنوان را در گوگل سرچ کنید (در ﭘﻮﺳﺘﺮ ( ﺣﺮوف ﮔﺬاری ) ﺑﺮرﺳﻲ ﺗﻐﻴﻴﺮات ﻧﻮﺷﺘﻪ ) یک فایل pdf  است دانلود کنبد و سه سوآل از متن تهیه کنید و همراه جواب ارسال نمائید .

 

جلسه هفته آینده با حضور طراح گرافیک  آقای اشکان قازان چایی   طراح موفق پوستر  بر گزار خواهد شد .


  نظرات ()
سومین جلسه طراحی پوستر مهر 93 نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٧/۱۳

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام به مهربانو های مهربان وگرافیست های عزیز

سومین جلسه پوستر روز پنج شنبه بر گزار شد در این جلسه اولین شیوه طراحی پوستر با  لکه های اتفاقی کار شد . برای جلسه اینده هر دانشجو 20 طرح اولیه با استفاده از این شیوه طراحی و پنج نمونه موفق آن انتخاب و لی آوت نوشته روی انها انجام خواهد شد . طرح ها  حد اقل در کادر 5×7 و حد اکثر در ابعاد A4 ارائه شود .

دانشجویانی که طراحان پوستر را انتخاب کرده اند برای جلسه بعد یک فایل پاور پوینت به شکلی که اشاره می شود تهیه وارائه نمایند 

صفحه اول معرفی خود ودرس

صفحه دوم تا دهم معرفی ده طراح پوستر هر کدام یک صفحه و یک اثر 

صفحه 11 معرفی طراح پوستر منتخب شما 

صفحه 12 تا 22 ده پوستر انتخابی از طراح پوستر منتخب 

صفحه 23 به بعد معرفی و بررسی آثار اشکان قازان چایی

موفق باشید 

 مخصوص دانشجویان حرفه ای:  فرا خوانها 

  نظرات ()
صفحه آرایی جلسه سوم نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٧/۱۳

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام به مهربانو های مهربان وگرافیست های عزیز

سومین جلسه برای گروه صبح به دلیل مراسمی که در دانشگاه بود برگزار نشد ، اما بعد از ظهر کلاس خوبی بود ، اسم برای لوگو مجله ها انتخاب شد و قرار بر این شد و حد اقل 20 اتود کار شود وپنج اتود برگزیده را  در ابعاد10 ×10 در کلاس  ارائه شود.

از تاریخچه مندرج در این صفحه هر دانشجو سه سوآل همراه باجواب طراحی و در قسمت پیام های خصوصی ارسال نماید .

تاریخچه کوتاه صفحه آرایی

  نظرات ()
صفحه آرایی اولین جلسه 93/07/03 نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٧/٤

 بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام حضور گرافیستهای عزیز در درس صفحه آرایی  توضیحاتی  برای شما درج

 میکنم تا نسبت به آنچه قرار است تا پایان ترم ارائه دهید در جریان قرار گرفته باشید

در پایان ترم :

1- بروشور  که شامل  بیوگرافی خودتان و مجموعه کارهای  ارائه  شده در  این ترم

2- مجموع آثار ارائه شده در ژوژمان  در یک فایل  پاور پوینت

3- صفحه آرایی مجله

 

 عناوین  صفحه آرایی مجله

شکل ارائه

1

طراحی  لوگو مجله

20 در 20

2

طراحی گرید مجله

روز کالک یا کاغذ سفید

3

طراحی روی جلد و تبلیغ پشت جلد

طرح گسترده و ماکت

4

طراحی  صفحه فهرست

طرح گسترده و ماکت

5

طراحی  دو صفحه مقابل هم

طرح گسترده و ماکت

 
 4- صفحه آرایی کتاب

 

 عناوین  صفحه کتاب 

شکل ارائه

1

طراحی گرید کتاب

روز کالک یا کاغذ سفید

2

طراحی روی جلد ، عطف و پشت جلد

طرح گسترده و ماکت

3

طراحی صفحه عنوان  اصلی کتاب

گسترده و ماکت

4

طراحی شناسنامه کتاب

گسترده و ماکت

5

طراحی  صفحه فهرست

طرح گسترده و ماکت

 

6

طراحی  دو صفحه مقابل هم

طرح گسترده و ماکت

 

 

 

 

 

   5- طراحی  و صفحه آرای کامل یک کتاب

 

کتاب مهربانی 

شکل ارائه

1

طراحی جلد کتاب 

پرینت

2

صفحه آرایی تمام صفحات

تهیه ماکت

 

 

 

-

 

.

برای جلسه آینده :

1-انتخاب اسم برای نام مجله پنج اسم پیشنهاد بشود یک  اسم مشخص خواهد شد برای طراحی لوگو مجله 

2- طراحی پنج اتود برای نام مجله و ارسال آن 

3-عضویت در سایت www.azizestan.com

4-ایجاد گالری در آرت آنلاین و درج آثار خود 

5- ارسال آثار برای بازبینی در گالری خودتان در آرت آنلاین

6- گروه صبح عدد  ارسال عدد 1001 را به سامانه این درس 3000761880 ارسال نمایند 

7-گروه  عصرعدد  ارسال عدد 1002 را به سامانه این درس 3000761880 ارسال 

اولین عنوانی که انشا الله در این ترم کار می کنیم  طراحی و صفحه آرایی مجله است 

  عناوین اصلی در صفحه آرایی مجله

1-     لوگو

2-     روی جلد

3-     گرید مجله

4-     پشت جلد

5-     صفحه فهرست

6-     دو صفحه مقابل

 لوگو مجله

یکی از اصلی ترین  عناصر هر نشریه لوگو آن  است که  معرف هویت محتوایی

 مجله بوده  لوگو هم از نظر فرم  و هم از نظر معنی  خیلی  تاثیر  تنگاتنگی با

 مجله و مخاطبین خود دارد  گذشته از آن خاص بودن و جذابیت گرافیکی آن 

میتواند در   ثبت  لوگو  در خاطره تصویری  مخاطب نقش بسیار مهمی داشته باشد .

نکاتیکه در طراحی  لوگو برای مجله  مد نظر باید قرار بگبرد بدین شرح است

1-     سعی شود نشانه مجله  یک نشانه نوشتاری ( لوگو تایپ ) باشد 

2-     خوانا باشد

3-     در قالب افقی طراحی گردد

4-      ارتفاع آن بیش  7 سانتیمتر نباشد

 رعایت مواردی  که ذکر شد  کمک خواهد کرد تا شما در طراحی نمونه های اولیه

طراحی لوگو برای یک مجله موفق تر باشید   اما در شکل حرفه ای  شما  شاهد مواردی

 خواهید بود که  برخی از این  موارد را رعایت نکرده و نتیجه کار  نیز موفق بوده 

این نوع کار حاصل تجربه فراوان  و رسیدن به یک  درجه خلاقیت بالا میباشد .

یکی از برنامه های درسی این ترم طراحی و اجرای کامل یک کتاب  که متن 

 آن در هر جلسه در کلاس خوانده خواهد شد تا  بیاموزیم برای طراحی 

خوب باید با متن ارتباط برقرار کنیم این کتاب قرار است با  استفاده از قابلیت های 

 حرف و تایپو گرافی طراحی گردد .

از تاریخچه مندرج در این صفحه هر دانشجو سه سوآل همراه باجواب طراحی و در قسمت پیام های خصوصی ارسال نماید .

تاریخچه کوتاه صفحه آرایی

 

  نظرات ()
جلسه دوم پوستر 93/07/03 نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩۳/٧/٤

بسم الله الرحمن الرحیم 

سلام به دانشجویان عزیز در جلسه دوم کلیات کلاس توضیح داده شد که در مطلب قبل درج گردیده و در باره پوسترو تاریخچه ان هم به مطالبی اشاره شد این لینک را مطالعه و هر یک از دانشجویان سه سوآل از متن طراحی و همراه با جواب ارسال کند . در پایان جلسه ایند مسابقه ای از همین سوالات برگزار خواهد شد . امتیاز وب و فعالیت کلاس محسوب خواهد شد .

جهت یاد آوری :

1- ارسال نام 10 طراح پوستر 

2- جمع آوری آثار یکی از این ده نفر 

3- بررسی آثار پوستر اشکان قازان چایی

 

http://www.ghazanchaei.com/fa/index.aspx
---------------------------------------------------------
http://www.typographicposters.com/ashkan-ghazanchaei/
----------------------------------------------------------------------------
http://www.khtt.net/person/32308/en
-------------------------------------------------

4-عضویت در سایت www.azizestan.com

5-ایجاد گالری در آرت آنلاین و درج آثار خود 

6- ارسال آثار برای بازبینی در گالری خودتان در آرت آنلاین

7- ایجاد لکه های اتفاقی و رسیدن به ترکیب بندی برای پوستر  5 نمونه .

 

 

 

 

 

 

 

  نظرات ()
مطالب اخیر صفحه آرایی بهمن 95 اولین جلسه طراحی پوستربهمن 95 ژوژمان درس صفحه آرای 12 دی ماه 95 متن کتاب وصایای امام علی (ع) برای صفحه آرایی کتاب در باره طراحی و صفحه آرایی کتاب صفحه آرایی روی جلد مجله صفحه آرایی / گرید و پایه کار ارایه فصل اول و دوم کتاب صفحه آرایی اولین جلسه 95/7/4 ویژه دانشجویان درس پوستر
کلمات کلیدی وبلاگ گرافیک (٥) پوستر (٤) دانشجو (۳) سی دی (۳) بسته بندی (۳) تقویم (۳) کاتالوگ (۳) بروشور (۳) کارخانه (٢) گرافیک سی دی (٢) گرافیست (٢) تلاش (۱) اخلاقی (۱) فرم (۱) رجیستر (۱) زینک (۱) کلمه (۱) کالا (۱) روش (۱) ترسیم (۱) ویدئو (۱) چاپ (۱) خاص (۱) cd (۱) صفحه آرایی (۱) بیست (۱) نظر خواهی (۱) خدا (۱) توکل (۱) اخلاق (۱) شریعتی (۱) خلاقیت (۱) طراحی (۱) مهربان (۱) فال حافظ (۱) مهندسی (۱) جمله (۱) حافظ (۱) سوال (۱) ارتباط (۱) مصلحت (۱) خالق (۱) طراحی سی دی (۱) گرید (۱) چند وجهی (۱) پنج ضلعی (۱) شیوه های طراحی (۱) اعلان درس (۱) ژوژمان دی ماه 91 (۱) تکنو لوژی 2 (۱) روی جلد مجله (۱) نجج البلاغه (۱) وصیتنامه حضرت علی (ع) (۱) ژوژمان تیر 92 (۱) لکه های اتفاقی (۱) سوالات شناخت هنر گرافیک1 (۱) پایه کار (۱) سحر غریب (۱) مهندسی اخلاق (۱) ضمیر نا خود آگاه (۱) دستگاه چاپ شخصی (۱) درس آخر چاپ (۱) ژوزمان (۱) قبل از متن (۱) روکش جلد (۱) لب جلو (۱) صفحه صمت چپ (۱) کاست (۱) سر رسید (۱) تست (۱) تاریخ هنر (۱) ژوژمان (۱) تکنولوژی دو (۱) مدیر مسئول (۱) گسترده (۱) منظم (۱) کلاس مجازی (۱) چهار گزینه ای (۱) تقویم دیواری (۱) لیتو گرافی (۱)
دوستان من عزيزستان سوپر گرافیک آموزش گرافیک دختری بنام هما خلاقیت در طراحی یک گرافیست تنها تمام دانشجویان من گرافيک و قصص الالنبيا علیرضا حصارکی.طراح گرافیک ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب