جلال عطارزاده
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ جلال عطارزاده
آرشیو وبلاگ
      گرافیست عزیز ()
مطالب مربوط به صفحه آرایی کتاب نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩٠/۳/۱٧

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 تاریخ ژوژمان صفحه آرایی 

 چهار شنبه اول تیر ١٣٩٠   

 ( ١/۴/١٣٩٠ )

ساعت ١١-١٣ سالن نمایشگاه

برای بازدید نهایی کار دانشجویان  روز دوشنبه وچهارشنبه ساعت ٩-١١ در دانشگاه حضور دارم  به دیگر دانشجویان اطلاع دهید

با سلام حضور گرافیستهای عزیز در درس صفحه آرایی  توضیحاتی  در رابطه با ژوژمان در این یاد داشت برای شما درج میکنم تا با آرامش بیشتری  برای روز ژوژمان آماده بشوید .

 

 عناوین  صفحه آرایی مجله

شکل ارائه

1

طراحی  لوگو مجله

20 در 20

2

طراحی گرید مجله

روز کالک یا کاغذ سفید

3

طراحی روی جلد و تبلیغ پشت جلد

طرح گسترده و ماکت

4

طراحی  صفحه فهرست

طرح گسترده و ماکت

5

طراحی  دو صفحه مقابل هم

طرح گسترده و ماکت

 

 

 

 

 

 

 عناوین  صفحه آرایی کتاب 

شکل ارائه

1

طراحی گرید کتاب

روز کالک یا کاغذ سفید

2

طراحی روی جلد ، عطف و پشت جلد

طرح گسترده و ماکت

3

طراحی صفحه های پیش از متن

گسترده و ماکت

4

طراحی شناسنامه کتاب

گسترده و ماکت

5

طراحی  صفحه فهرست

طرح گسترده و ماکت

6

طراحی  دو صفحه مقابل هم

طرح گسترده و ماکت

 

 

 

 

 

   متن زیز  بعنوان مطلب مقدمه ناشر در  صفحه آرایی کتاب وصایای حضرت علی علیه سلام استفاده کنید   

 

  بسم الله الرحمن الرحیم  

در گذشته های نه چندان دور از زمانیکه خواندن و نوشتن را در مکتب خانه ها به  پدران و مادران ما می آموختند  در کنار آن، معرفت ، عشق به خوبی ها ، خدا شناسی و مهر بانی نیز از  سنت وسیره پیامبر و ائمه معصومین  به  جان جویندگان  سواد  کم کم نشانده میشد  و علمی که با اعتقاد در آمیخته شده بود نتیجه اش تقدیم فارابی ها ، فردوسی ها،ابو علی سیناها و نظایر آنها به جامعه ایرانی و بشریت است  اما  ای کاش امروزه که جهان در حسرت داشتن چنین  دانشمندانی بسر میبرد  این امکان را بوجود آورد که همچون گذشته در مراکز علمی ،علم و معرفت در کنار هم به دانشجویان ارائه میشد تا آینده سازان کشور با روحی آرام وآرامشی الهی به تحصیل بپردازند و جواب  همه سوآلاتی را که نمی توانند در این عصر دیجیتال به آن دست پیدا کنند درخلوت های شبانه  و نجواهای عاشقانه از پر وردگار خویش درخواست کرده و با قدرت و توکلی  مثالزدنی به جستجوی  پاسخ ، روز را به شب رسانده و از هر گونه افسردگی فارغ شوند.

بیاری خدا  در این ترم به بهانه داشتن دانشجویانی مشتاق ، وصایای حضرت علی علیه سلام را بهانه ای کردیم تا درسمان به معرفت  بزرگ مرد عالم هستی گره خورده و در سایه او بفهمیم هر آنچه که باید

لیکن خوب میدانم در این  ترم  فرصت به اندازه ای نبود که مطالب  مندرج در این کتاب به خوبی خوانده و فهم معنی شود اما  امید به خدا و محبت شما دارم که در فرصتی شایسته در خلوتی عاشقانه با خدای مهربان  بنشینیم و این مطالب را بخوانیم به گونه ای که بفهمیم و به دیگرانی که فرصت دست یابی به این  گنج گوهر بار را ندارند منتقل کرده و بفهمانیم که ما در تعالیم  معصمومین  معادنی داریم بکر و دست نخورده که هر یک گوهر های فراوان برای زندگی با سعادت را در خود  جای داده اند .شاید از تمام مدت تحصیل این بهترین یادگار مان باشد که از خود بجای خواهیم گذاشت . امید وارم در آماده سازی این کتاب تمام سعی  هنری و فنی خود را بکار برده و سه جلد از این کتاب  تهیه نمایید یک جلد برای پدر و مادرتان که هرچه خیر و نیکی به شما میرسد به جهت رضایت آنها از شماست که تلاشتان را ثمر بخش میکند یک نسخه هم برای خود  به یادگار نگه داشته که بخوانید و برای دیگران  باز گو کنید و یک جلد هم که برای گرفتن نمره درس به اینجانب تحویل خواهید داد.

موفق و سربلند باشید

خرداد ماه 1390 

مطلب مربوط به شناسنامه کتاب

شناسنامه

نام کتاب: وصیت نامه حضرت علی (ع) به امام حسن (ع)

نویسنده : حضرت علی  علیه اسلام

طرح روی جلد : اسم خودتان را بنویسید

صفحه آرایی : اسم خودتان را بنویسید

ناشر: انتشارات عزیزستان
شمارگان: 3 جلد
نوبت چاپ:اول 1390
قیمت: 1000 تومان

بجای اسم انتشارات هر اسمی که بخواهید می توانید قرار دهید  برای نمونه اگر اسمی انتخاب نکردید از نام انتشارات عزیزستان و نشانه آن  که در سایت عزیزستان قرار دارد .

 آدرس حهت گرفتن پرینت و صحافی کتاب

خیابان کریم خان - خیابان نجات اللهی - کوچه ارشد - پلاک 10 - طبقه ٣

 

  نظرات ()
پاسخی به پیشنهاد دانشجویی عزیز نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩٠/۳/۱٤

 

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام او که مهر را آفرید و مهربانی را و خود نیز مهربانترین است

سلام دانشجویان این ترم قبل از هر چیزی مطلب قبل کلاس جبرانی را  مطالعه و  این لینک را ببینید  سپس بعد این مطلب رو بخونید  .

امروز مثل همیشه به وبلاگ سر زدم. اما انتظاری که از دانشجویان این ترم داشتم بر آورده نشد و جز یکی دو نفر کسی پیام نگذاشته بود. بعضی از دانشجویان ترم های قبل، گاهی سر میزنن و پیام میذارن. اصلا اینکه امروز این مطلب رو می نویسم بخاطر همون  دانشجوی عزیز هست که یک پیام گذاشته بود در بخش قابل دسترسی صاحب وبلاگ که بخشی از اون مطلبی هست که در ادامه آوردم :

……. آخه همه چیز که فقط مطالب درسی نیست ما خودمون رو فراموش کردیم واسه همین احساس کمبود میکنیم وسردرگمیم اگه میشه مطالبی در مورد توکل وتلاش ومصلحت خدا بنویسید مرسی دستتون درد نکنه.....

قبل از هر چیزی اشاره به این مطلب مهم هست که خداوند مصلحت تمامی بندگان خودش رو می خواهد و برای رسیدن به این مصلحت دستورات و راهکارهای فراوانی را برای بندگان تعریف کرده که ممکن است به هزار و یک دلیل درست متوجه نشده باشیم. درست مثل خیلی از چیزهای که ما از دوران نوزادی تا سنین جوانی و نوجوانی دوست داشتیم اما چون در اون شرایط مصلحت ما نبود  پدر و مادر از ما دور میکردن. مثل بلندی، گرما، سرما و...

و اما بعد

این چهار کلمه در هر مقطع از زندگی میتونه کلید موفقیت هر آدمی باشه و چقدر خوب در کنار هم نشسته اند. شاید اگر کسی می خواست سعی کنه که با این چهار کلمه یک ترکیب زیبا و پر معنی درست کنه از این بهتر نمی تونست کنار هم قرار بده.

اگر  انسان رو یک سرباز در نبرد با زندگی تصور کنیم  توکل میشه شمشیرش، تلاش میشه اسبش و مصلحت نتیجه موقت و خدا هدف نهایی. یعنی ما در این دنیا اگر توکل رو نداشته باشیم یعنی بدون شمیر تنها اسب داشته باشیم. دو تا کار بیشتر نمیتونیم انجام بدیم یا به سمت چیزی بریم یا از چیزی فرار کنیم که اون هم محدود میشه به قدرت اسب یعنی چند اسب بخار تلاش. اون موقع مصلحت ما در زمانیکه خسته میشیم اینه که بمونیم و یا اینکه دشمن به سوی ما بیاد فرار بکنیم و اون باز به قدرت ما و اسبمون بستگی داره و در واقع میزان تلاشمون  و هر قدر سرعت و قدرت داشته باشیم به همون مقدار به رضایت خدا که هدف هست نزدیک خواهیم شد.

و حالا خودتون محاسبه کنید: داشتن شمشیر و نداشتن اسب رو و یا ندیدن مصلحت رو و خدای ناکرده ندیدن خدا رو! نبود هر کدوم  در این راه نبرد با زندگی شرایط رو سخت و غیر قابل تحمل خواهد کرد . دوست دارم در باره این موضوع فارغ از بحث درس فکر کنید ونظرتون رو برام بنویسید  .

حالا به این فکر کنیم که کدامیک از  سه کلمه  توکل ، تلاش و مصلحت زیاد بشه میتونه جای کمبود اون دو تای دیگر رو پر بکنه؟!

 

 

  نظرات ()
کلاس جبرانی نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩٠/۳/۱۱

بسم الله الرحمن الرحیم 

 

9- هیچ بنده ای عالم نیست، مگر اینکه نسبت به بالا دست خود، حسادت نورزد، و زیردست خود را خوار نشمارد. 
بحارالانوار، دار احیاء الترا العربی، ج 75، ص(173)

بنام او که مهر را آفرید و مهربانی را و خود مهربانترین است 

سلام به گرافیستهای عزیز دانشجویان محترم  باتوجه با اینکه ترم بهمن ماه از ترمهای آفات خور هست  آفاتی مثل تعطیلات  قبل از چهر شنبه سوری  تعطیلات عید خصوصا این ترم که کلاس ما روزهای شنبه بود دقیقا سه جلسه تعطیلات رسمی  افتاده بود تو همین روز .

القصه  که  سر تون درد نیارم این شد که شد خیلی ها کاراشون با انتها نرسیده و ترم به پایان خودش رسید  حالا من بدو دانشجو بدو برای اینکه از این دوندگی دست بردارید و به کاراتون بیشتر برسید  روز دوشنبه  16 خرداد از صبح ساعت 9 مندانشگاه هستم  امیدوارم همه اون کسانیکه کارشون  نیاز به  باز بینی داره حضور پیدا کنند . نکته دیگر اینکهکارهای که  در طی کلاس دیده نشده باشه و در این مدت  باقی مانده جهت بازبینی ارائه نشده باشد  در روز ژو ژمان به عنوان کار دانشجو  محاصبه نخواهد شد  . بنابر این تمام کارها قبل از روز ژوژمان باید  دیده شده باشد . نکته بعد به دلیل کمی فرصت سعی بر این دارم در صورت موافقت مسئولین دانشگاه چند روز جلسه ژوزمان را به تعویق انداخته تا شما فرصت بیشتری داشته  باشید .

به احتمار زیاد روز  روز دوشنبه 30 خرداد یا چهار شنبه اول تیر خواهد بود اما تا بصورت قطعی  اعلام نکردم  تاریخ ژوژمان همان شنبه 28 خرداد است .کسانیکه روز دوشنبه حضور برای کلاس جبرانی  خواهند داشت در قسمت یاد داشت این صفحه پیام بگذارند  تا برای دیدن اثار  آنها زمانی در نظر گرفته شود .

دانشجویان عزیز برای مشاهده عملکرد خود در  درس صفحه آرای با لینک ارزیابی مرجعه کنید :

ارزیابی ترم دوم سال ٨٩-٩٠

موفق باشد

  نظرات ()
تاریخ ژوژمان صفحه آرایی نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳٩٠/۳/۱

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به دانشجویان محترم و گرافیستهای عزیز

قبل از هرچیز تاریخ پوپمان صفحه ارایی رو برایتون بگم که  خوشحال بشید خیلی  دیر دیر هست که بتونید کار ها رو خوب اجرا کنید

شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٠ ساعت ١١ تا ١٣

دانشجویانی که در طی این مدت کاری آماده میکنند به آدرس azizagha@gmail.com

ارسال کنند تا  نکات لازم  برای آنها ارسال شود

نکته دیگر که هیچ ربطی به درس نداره  اینه که:

انتشارات عزیزستان، در راستای اهداف خود، که همان نشر و گسترش مهربانی در جامعه می باشد ، سری کتاب های «مهربان باشید» را به قلم نویسندگانی از اقشار مختلف در دست تهیه دارد. همان طور که پیش تر مشاهده فرمودید، برای کتاب اول و دوم از این سلسله کتب، دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر و گروه گردشگری همگذران انتخاب شده اند.

انتشارات عزیزستان با افتخار اعلام می دارد که کتاب سوم مهربانی خود را به قلم " دانشجویان گرافیست دانشکده فنی دختران شریعتی" به طبع خواهد رساند. لذا قصد دارد تا از دانشجویان عزیز این دانشکده ، مطالبی مطابق با موضوع کتاب دریافت نموده و همه را در مجموعه ای به صورت کتاب، همراه با نام و عکس (در صورت تمایل به چاپ عکس) نویسنده چاپ نماید.

مطلب نگاشته شده از طرف شما می تواند هر عنوان یا موضوعی داشته باشد. اما فراموش نکنید که محوریت مطلب ، باید مهربانی باشد. گاه می تواند وصف مهربانی و مهربان بودن باشد و گاه توصیف مهربانی فردی یا گروهی. می تواند خاطره ای پر مهر باشد. می تواند ...
لازم به تذکر است که متن ارسالی نباید کمتر از نصف صفحه A4 با فونت 12 باشد.
لطفا جهت اطلاع از مفاد قرارداد و نیز تکمیل فرم درخواست به " انتشارات > فرم دریافت کتاب " مراجعه فرمایید. برای اطلاع بیشتر و برطرف شدن هر ابهام و سوالی با شماره 09378749053 تماس حاصل فرمایید.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر صفحه آرایی بهمن 95 اولین جلسه طراحی پوستربهمن 95 ژوژمان درس صفحه آرای 12 دی ماه 95 متن کتاب وصایای امام علی (ع) برای صفحه آرایی کتاب در باره طراحی و صفحه آرایی کتاب صفحه آرایی روی جلد مجله صفحه آرایی / گرید و پایه کار ارایه فصل اول و دوم کتاب صفحه آرایی اولین جلسه 95/7/4 ویژه دانشجویان درس پوستر
کلمات کلیدی وبلاگ گرافیک (٥) پوستر (٤) دانشجو (۳) سی دی (۳) بسته بندی (۳) تقویم (۳) کاتالوگ (۳) بروشور (۳) کارخانه (٢) گرافیک سی دی (٢) گرافیست (٢) تلاش (۱) اخلاقی (۱) فرم (۱) رجیستر (۱) زینک (۱) کلمه (۱) کالا (۱) روش (۱) ترسیم (۱) ویدئو (۱) چاپ (۱) خاص (۱) cd (۱) صفحه آرایی (۱) بیست (۱) نظر خواهی (۱) خدا (۱) توکل (۱) اخلاق (۱) شریعتی (۱) خلاقیت (۱) طراحی (۱) مهربان (۱) فال حافظ (۱) مهندسی (۱) جمله (۱) حافظ (۱) سوال (۱) ارتباط (۱) مصلحت (۱) خالق (۱) طراحی سی دی (۱) گرید (۱) چند وجهی (۱) پنج ضلعی (۱) شیوه های طراحی (۱) اعلان درس (۱) ژوژمان دی ماه 91 (۱) تکنو لوژی 2 (۱) روی جلد مجله (۱) نجج البلاغه (۱) وصیتنامه حضرت علی (ع) (۱) ژوژمان تیر 92 (۱) لکه های اتفاقی (۱) سوالات شناخت هنر گرافیک1 (۱) پایه کار (۱) سحر غریب (۱) مهندسی اخلاق (۱) ضمیر نا خود آگاه (۱) دستگاه چاپ شخصی (۱) درس آخر چاپ (۱) ژوزمان (۱) قبل از متن (۱) روکش جلد (۱) لب جلو (۱) صفحه صمت چپ (۱) کاست (۱) سر رسید (۱) تست (۱) تاریخ هنر (۱) ژوژمان (۱) تکنولوژی دو (۱) مدیر مسئول (۱) گسترده (۱) منظم (۱) کلاس مجازی (۱) چهار گزینه ای (۱) تقویم دیواری (۱) لیتو گرافی (۱)
دوستان من عزيزستان سوپر گرافیک آموزش گرافیک دختری بنام هما خلاقیت در طراحی یک گرافیست تنها تمام دانشجویان من گرافيک و قصص الالنبيا علیرضا حصارکی.طراح گرافیک ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب