جلال عطارزاده
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ جلال عطارزاده
آرشیو وبلاگ
      گرافیست عزیز ()
مقدمات ژوژمان نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳۸۸/٩/٢٧

بسم الله الرحمن الرحیم

              السلام علیک یا اباعبدالله الحسین                     

بنام او که مهر را آفرید و مهربانی را و خود مهربانترین است

سلام به دانشجویان عزیز و عزیزان دانشجو 

چه زود گذشت  این روز های زود گذر 

 

خوبه که بدونیم  بعد از جلسه  شنبه ٢٨ آذر دو جلسه دیگر تا روز ژوژمان باقی است که یک جلسه آن  مصادف است با روز تاسوعای حسینی و تعطیل و تنها جلسه باقی مانده تا روز ژوژمان شنبه ١٢ دی خواهد بود  ، بنا بر این نیاز به توجه و تلاش بیشتری  هست تا این تعطیلات پی در پی لطمه ای به نتیجه کار شما نزند .

 نکات مهم در رابطه با روز آرائه تلاش ترم جاری را یاد آور می شوم امید وارم که همه بتوانند موفق باشند .

مواردی که روز ژوژمان توسط  دانشجویان عزیز ارائه خواهد شد :

1- طراحی نام  خود دانشجو:

 •  ارائه نام در ابعاد A4

٢- تقویم شامل :

 1. سر رسید
 2. تقویم دیواری
 3. تقویم رو میزی
 4. تقویم جیبی
 5. همراه ماکت
 • سه عنوان  از عناوین تقویم لازم به ارائه است ، دانشجویان خاص میتوانند چهر  عنوان ارائه دهند که بصورت خاص ملاحضه خواهدشد .

٣- طراحی بروشور :

 • بروشور معرفی هنرمند اختصاص به معرفی دانشجو و آثار ترم جاری و ...
 • بروشور تجاری  
 • همراه ماکت

۴- طراحی سی دی :

 1. طراحی کاور سی دی
 2. طراحی سی دی تجاری فارس
 3. طراحی سی دی لاتین
 4. طراحی سی دی آثار دانشجو
 5. همراه ماکت
 • در طراحی سی دی نوشتار روی  سی دی ها به سه شکل ارائه شود
 • 1- فارس 2- لاتین 3- فارسی و لاتین
 • همراه ماکت

 

۵- سی دی مجموع آثار

همراه ارائه آثار برای ‍‍‍ژوژمان هر دانشجو  چهار عنوان  ذکر شده را روی سی دی با برنامه پاور پوینت  ذخیره  تحویل خواهد داد  ( پاور پوینت مطابق با نمونه ای که در جلسه این هفته  شنبه 28/9/88  توضیح آن ارائه   خواهد شد  )

۶-ارائه ماکت :

در روز ژوژمان برای تمامی آثاری که روی دیوار نصب می شود یک نمونه ماکت نیز ارائه گردد. ماکت بهتر است رنگی باشد اما اگر برای هزینه ممکن است مسئله ساز باشد می توانید ماکت ها را سیاه سفید تهیه کنید .

۶- ارزیابی و امتیاز دهی توسط دانشجویان 

درروز ژوژمان به هر یک از دانشجویان برگه ای ارائه خواهد دشد که درآن محلی برای درج امتیاز شما به آثار ارائه شده توسط دیگر دانشجویان پیش بینی گردیده به عبارتی هر دانشجو مثل یک استاد اقدام به ارزیابی آثار دوستان خود نموده . و در نهایت نتیجه ارزیابی دانشجویان نیز در وبلاگ قرار خواهد گرفت امید وارم نظر ما و نمره های که من و شما به  تلاش دوستانتان میدهیم همه نمره های خوبی باشد.  

سربلند و موفق و سربلند باشید 

  نظرات ()
کلاس مجازی نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳۸۸/٩/۱٤

بسم الله الرحمن الرحیم

عید بر همه مبارک باد

عید غدیر بر  همه دانشجویان عزیز وعزیزان دانشجو و دانشجویان خاص مبارک باد

با سلام مطابق جلسات گذشته اول ذکر روز رو بخونیم

یا رب العالمین

و بعد از حضرت حافظ دعوت کنیم تا در  جمع ما حاضر باشد تا به برکت روح هنر مند و معنوی او ما هم بتوانیم در مسیر حق شناسی چون او حرکت کنیم .

گر بود عمر به می خانه رسم بار دگر                                   به جز از خدمت رندان نکنم کار دگر

 خیز و در کاسه زر آب طربناک انداز                                     پیشتر زانک شود کاسه سر خاک انداز

شب صحبت غنیمت دان و داد خوش دلی بستان                 که مهتابی دل افروز است و صحن لاله زاری خوش

اگر برخیزد از دستم که با دلدار بنشینم                              ز جامِ عیش مِیْ نوشم ز باغ وصل گل چینم

نمی دونم چه اتفاقی  سر کلاس مجازی ما خواهد آمد وچه در بر خواهد داشت تجربه ای جدید است امید وارم که نتیجه رضایت بخشی داشته باشه هر یک از دانشجویان که امروز شنبه ١۴/٩/ ٨٨ بهوبلاگ سر زد یک پیام برای همین یا داشت بزاره و گزارش کار خودش رو بده که  طی این دو هفته چه کرده و کسانی که کار آماده کردن برای ایمیل:azizagha@gmail.com ارسال کنند و یک اس ام اس  برای 09354082189 ارسال کنند تا پس از  دیدن کارشون موارد اصلاحی برای آنها ارسال بشه .

موفق و سربلند و خاص باشید

 

 

  نظرات ()
مثل اینکه شنبه تعطیله نویسنده: جلال عطارزاده - ۱۳۸۸/٩/٩

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به دانشجویان عزیز و عزیزان دانشجو

 

  دیگه از این بهتر نمیشه  هفته پیش که تعطیل این همفته هم که تعطیل چه شود بعد از سه هفته  همه با کارهای  اورژینال و بدون هیچ کمی و کاستی  سر کلاس حاضر خواهند شد.

  راستی چه فرصت خوبی که دیگه نه امتحانی  دارید و نه  کلاسی  تنها  فرصت  مناسبی خواهد بود برای کارهای عقب افتاده .  من که خیلی به جلسه شنبه 21 آذر امید وارم 

برای اینکه توی این تعطیلات از بی کاری حوسلتون سر نره  ادامه مطلب رو هم مطالعه کنید :

در ضمن قرار بر این شد که برای اینکه اصمینان پیدا کنیم چه کسانی این مطلب رو مطالع کردند   پس از خواندن مطلب  غلط های املایی این متن رو گرفته و کامنت بزارید و بعد اگر حرفی داشتید بزنید.

نکته دیگر اینکه من سعی میکنم کلاس روز شنبه ١۴ آذر رو اینترنتی برگزار کنم یعنی از ساعت ١٠:٣٠  تو نت پای وبلگ گرافیست عزیز هستم و حضور و غیاب انجام میشه و هر  دانشجویی که سعادت حضور در این اتفاق جالب رو داشت یک ÷یام تو قسمت یاد داشتهای این  مطلب بنویسه که حضورش رو اعلام کرده باشه ( در نظر داشته باشید که سیستم ساعت حضور شما رو ثبت خواهد کرد ) هر کسی کارش آماده بود به ایمیل azizagha@gmail.com ارسال و منتظر باشه تا اصلاحی اون فایل رو براش ارسال کنم  .

 لازم به ذکر است که حضور در این کلاس اینترنتی امتیاز خاصی برای برای دانشجویان در بر خواهد داشت .

طراحی سی دی :                                                               

طراحی یک سی دی را بهتر است مثل طراحی جلد کتاب تصور کنید  با این تفاوت که برخی از موارد جلد کتاب را شامل نمیشود

طراحی سی دی های مالتی مدیا یا هر گونه سی دی دیگر از دو بخش  تشکیل شده

1-      طراحی  طرح روی سی دی

2-       طراحی طرح  کاور یا پوشش سی دی

              

 

 

1-    طراحی  رویسی شامل :                                    

 ·         فرم کلی                                                          

فرم کلی یعنی  با استفاده از فیزک سی دی  و دوایر  موجود در آن  شکلی پیشنهاد شود که  نشان دهنده خلاقیت طراح و ارتباط  خوب با مطالب موجود در سی دی باشد  این موضوع تاجایی مفید خواهد بود که شکل پیش نهادی  ارتباط خوبی با فرم ، محتوا و مخاطب داشته باشد در غیر این صورت  لزومی به  کار گیری این  هماهنگی با فرم  دایره شکل  از بین خواهد رفت

 

  ·         رنگ                                                         

رنگ در سی دی  مانند هر  محصول گرافیکی دیگر باید ارتباط منطقی با موضوعاصلی  که محتویات سی دی هست باید داشته باشد  گاهی  هماهنگی  رنگ در طراحی سی دی  بهتر از کنتراست جواب میدهد و گاهی تشنگی رنگ  که هریک از این  شیوه ها  برای یک نوع از  سفارشاتی که  ارائه خواهد شد  مناسب است

  ·     اطلاعات مندرج                                         

اطلاعاتی که روی سی دی درج میشود  خیلی خلاصه و  کلی خواهد بود  مهمترین آنها

نام شرکت تولید کنند 

موضوع  مندرج در  سی دی

آرم  و لوگو 

آدرس اینترنتی 

 

 2-      طراحی طرح کاور  یا پوشش سی دی               

·         طرح کلی                                                  

     طرح کلی کاور میتواند تکرار همان طرح فرم سی دی باشد یا چیزی که با آن دارای هماهنگی بوده و جزئی از آن به شمار آید . برای مثال میتواند طرح سی دی  طرحی از یک سکه باشد و طرح کاور  از طرح اسکناس استفاده شود  و چیزهای  مانند این مثال که با هم ارتباط نزدیک داشته باشد .

 

 ·         رنگ                                                         

      در انتخاب رنگ همان ملاکهای که برای طراحی یک جلد کتاب در نظر میگیرید باید مد نظر داشته باشید یعنی محتوای سی دی میتواند  ملاک خوبی برای شما درانتخاب رنگ آن باشد . 

 ·         تیتر                                                          

     روی هر سی دی حد اقل دو  مطلب نوشتاری  دیده میشود که  یکی از آنها به عنوان تیتر اصلی  خوانده می شود در بیشترموارد  روی سی دی به دوزبان فارسی و انگلیسی تیتر  آورده می شود

 

 ·         سوتیتر                                                    

 تیتر فرعی یا همان سوتیتر  دومین عنوانی است که بزرگتر از دیگر عناوین روی سی دی و کاور درج می شود

 ·         اطلاعات  بیشتر و توضیحات مشروح          

و در ادامه میتوان به نوشتار های دیگر که توضیحات بیشتری را در بر خواهد داشت هر یک از این توضیحات بسته به موضوع سی دی متفاوت خواهد بود و به سفارش دهنده نیز بستگی دارد که خود چه نوع اطلاعات را در اختیار شما خواهد گذاشت

 ·         نشانه وآرم                                                

   هر  سی دی که تولید میشود  معمولا  روی آن نشانه و لوگوی موسسه تولید کننده آن  و یا شرکتها و موسساتی که در آن سهیم هستند کنجانده میشود .

  نظرات ()
مطالب اخیر صفحه آرایی بهمن 95 اولین جلسه طراحی پوستربهمن 95 ژوژمان درس صفحه آرای 12 دی ماه 95 متن کتاب وصایای امام علی (ع) برای صفحه آرایی کتاب در باره طراحی و صفحه آرایی کتاب صفحه آرایی روی جلد مجله صفحه آرایی / گرید و پایه کار ارایه فصل اول و دوم کتاب صفحه آرایی اولین جلسه 95/7/4 ویژه دانشجویان درس پوستر
کلمات کلیدی وبلاگ گرافیک (٥) پوستر (٤) دانشجو (۳) سی دی (۳) بسته بندی (۳) تقویم (۳) کاتالوگ (۳) بروشور (۳) کارخانه (٢) گرافیک سی دی (٢) گرافیست (٢) تلاش (۱) اخلاقی (۱) فرم (۱) رجیستر (۱) زینک (۱) کلمه (۱) کالا (۱) روش (۱) ترسیم (۱) ویدئو (۱) چاپ (۱) خاص (۱) cd (۱) صفحه آرایی (۱) بیست (۱) نظر خواهی (۱) خدا (۱) توکل (۱) اخلاق (۱) شریعتی (۱) خلاقیت (۱) طراحی (۱) مهربان (۱) فال حافظ (۱) مهندسی (۱) جمله (۱) حافظ (۱) سوال (۱) ارتباط (۱) مصلحت (۱) خالق (۱) طراحی سی دی (۱) گرید (۱) چند وجهی (۱) پنج ضلعی (۱) شیوه های طراحی (۱) اعلان درس (۱) ژوژمان دی ماه 91 (۱) تکنو لوژی 2 (۱) روی جلد مجله (۱) نجج البلاغه (۱) وصیتنامه حضرت علی (ع) (۱) ژوژمان تیر 92 (۱) لکه های اتفاقی (۱) سوالات شناخت هنر گرافیک1 (۱) پایه کار (۱) سحر غریب (۱) مهندسی اخلاق (۱) ضمیر نا خود آگاه (۱) دستگاه چاپ شخصی (۱) درس آخر چاپ (۱) ژوزمان (۱) قبل از متن (۱) روکش جلد (۱) لب جلو (۱) صفحه صمت چپ (۱) کاست (۱) سر رسید (۱) تست (۱) تاریخ هنر (۱) ژوژمان (۱) تکنولوژی دو (۱) مدیر مسئول (۱) گسترده (۱) منظم (۱) کلاس مجازی (۱) چهار گزینه ای (۱) تقویم دیواری (۱) لیتو گرافی (۱)
دوستان من عزيزستان سوپر گرافیک آموزش گرافیک دختری بنام هما خلاقیت در طراحی یک گرافیست تنها تمام دانشجویان من گرافيک و قصص الالنبيا علیرضا حصارکی.طراح گرافیک ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب